Tel: +90 318 357 37 43 | Mail: abofisi@kku.edu.tr


 

 

Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem YILDIZ Merkezi Asya Üniversiteler Birliği (MAÜB) Toplantısına Katıldı

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem YILDIZ, Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Adnan KARAİSMAİLOĞLU ve Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birim Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rüstem ORHAN 15-16 Kasım tarihlerinde İran’ın Erdebil şehrinde gerçekleşen Merkezi Asya Üniversiteler Birliği yıllık olağan toplantısına katıldı.

Mohagheghe Erdebil Üniversitesi'nde düzenlenen Merkezi Asya Üniversiteleri Birliği yıllık olağan kongresinin açılışında bir konuşma yapan Prof. Dr. Ekrem YILDIZ şunları söyledi: “Merkezi Asya Üniversiteleri Birliği bölgede faaliyet gösteren Üniversitelerin dayanışması, ortak program ve projelerin yürütülmesi, öğrenci ve öğretim elemanlarının değişimi, kültürel ve sportif işbirliklerinin gerçekleştirilmesi açısından önem arz etmektedir. Birlik, tarihsel ve kültürel bakımdan zengin bir coğrafyada kurulmuş bulunmaktadır. Ortak bilimsel çalışmaların yanında kültürel bağlarımızın güçlenmesine vesile olacak birliğin çalışmalarını destekliyor, şahsım ve Üniversitem adına toplantıyı düzenleyen Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Başkanlığına ve ev sahibi Üniversiteye teşekkürlerimi sunuyorum".

Kongre sırasında MAÜB üyesi üniversiteler tarafından üniversitelerini tanıtıcı bir fuar düzenlendi. Fuarda standımızı ziyaret edenlere Üniversitemizi tanıtıcı Türkçe, Farsça ve İngilizce broşürlerin yanında küçük hediyeler verildi.

Kongre süresince bir çok üniversite temsilcisiyle ikili görüşmeler yapıldı ve Zenjan Üniversitesi ile Mevlana Protokolü imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Tebriz Başkonsolosluğu'na da nezaket ziyaretinde bulunan  Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem YILDIZ, Başkonsolos Çağlar Fahri ÇAKIRALP ile de çeşitli konular hakkında görüşmeler yaptı.


 
 


Avrupa Komisyonu AB Bakanlığı Ulusal Ajans Erasmus + YÖK Farabi Değişim Programı Mevlana Değişim Programı