Tel: +90 318 357 37 43 | E-posta: abofisi@kku.edu.tr


 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen Mobil Gençlik Merkezi Genç Gönüllüler hareketi projesi kapsamında Genç Gönüllüler Haftası üniversitemizde düzenlendi.

 13-16 Ekim arası Genç Gönüller Haftası olarak kutlanan üniversitemizde 15 Ekim 2014 Çarşamba günü Fen Edebiyat Fakültesi Yahya Kemal Salonunda Mobil Gençlik Merkezi Genç Gönüller Hareketi projesinin tanıtımı ve gönüllülük üzerine program gerçekleştirildi. Açılış konuşmasının ardından Projeye dahil olan proje sorumluları ve gönüllü gençler tecrübelerini üniversitemiz öğrencileri ile paylaştılar. Beşinci Mevsim Yardım Derneği Dernek Başk. Yrd. Şakir Sarıcaoğlu'nun Gönüllülük ve Bireye Kazandırdıkları konulu konuşmalarıyla program devam etti. Programın kapanışı Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi Başkanı ve Proje Koordinatörü Rüstem Orhan tarafından yapılarak Şakir Sarıcaoğlu'na ve diğer iştirakçiler olan Sistem ve Jenerasyon Derneği yetkilileri ile Kırıkkale Gençlik Merkezi yetkililerine projeye olan katkılarından dolayı plaketleri verildi.

Programın son günü ise yerli yabancı gençlerle kapanış yemeğinde buluşan Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi Başkanı Rüstem Orhan emeği geçen tüm gönüllü gençlere teşekkür etti. Sonrasında proje dahilinde üniversitemiz gençleri tarafından boyanan Mahmutlar Şarklısı İlkokulu'na ve küçük öğrencilerine ziyaret gerçekleştirildi.