Tel: +90 318 357 37 43 | Mail: abofisi@kku.edu.tr


 

 

Yeni Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan Görevi Prof. Dr. Ekrem Yıldız’dan Devraldı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Üniversitemize rektör olarak atanan Prof. Dr. Ersan Aslan, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Prof. Dr. Ekrem Yıldız’dan devraldı.

Rektörlük Makamı'nda düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Ekrem Yıldız rektörlük görevini Prof. Dr. Ersan Aslan’a devrettiği için duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Görev süresi içinde beraber çalıştığı idari ve akademik personele teşekkür eden Prof. Dr. Ekrem Yıldız,  "Yapılan işler bir ekip işidir. Hocamın Üniversitemize Rektör olarak atanması beni çok memnun etti. Kırıkkale Üniversitesi kurulmadan Meslek Yüksek Okulu’nda bulunan, şehrimizi iyi tanıyan hocamızın müsteşar olarak da görev yapması Üniversitemize önemli katkı sağlayacaktır. Prof. Dr. Ersan Aslan’a yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Kırıkkale’yi ve Üniversitemizi yakından tanıyan Yeni Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, “Kırıkkale’ye ayak basışımın üzerinden 30 yıl geçti. Cumhurbaşkanımızın takdiriyle 6 yıl aradan sonra yuvama ve aileme geri döndüm. Takım çalışmasına her zaman önem verdim burada da önem vereceğiz. Akademik ve idari personeliyle, güvenlik ve hizmetli personelle takım çalışması içinde olacağız. Faaliyetlerimizi yürüyerek değil birlikte koşarak yapacağız. Birbirimizi kollayacağız ve hep birlikte güzel şeyler yapacağız. 8 yıl 7 ay içinde emeği geçen Ekrem Hocama, çalışanlar ve şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Ersan Aslan görevi ve rektörlük mühür beratını Prof. Dr. Ekrem Yıldız’dan teslim aldı. Prof. Dr. Ersan Aslan ve Prof. Dr. Ekrem Yıldız günün anısına birbirlerine çiçek ve hediye verdi. 


Avrupa Komisyonu AB Bakanlığı Ulusal Ajans Erasmus + YÖK Farabi Değişim Programı Mevlana Değişim Programı