Tel: +90 318 357 37 43 | Mail: abofisi@kku.edu.tr


 

Değerli Öğrencilerimiz;

 Kırıkkale Üniversitesi, Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi yürütücülüğünde Erasmus+ Staj Hareketliliği fırsatından yararlanabilirsiniz. Erasmus+ Staj hareketliliğinden zorunlu stajı olmayan bölümler de yararlanabilir.

 2015 yılı yaz tatilinde (minimum 2 ay) Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında Avrupa’daki bir işletme veya organizasyon bünyesinde mesleki eğitim alabilir ve çalışma deneyimi kazanabilirsiniz.

Erasmus+ Staj hareketliliğinden faydalanacak öğrencilerimize AB Komisyonu tarafından staj süresince aylık 400 ve 600 Euro arasında değişiklik gösteren ve ülkelere göre belirlenmiş burslar verilmektedir.

Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi 2014-2015 akademik yılında 15 öğrencinin Avrupa’da burslu Erasmus+ staj hareketliliği imkânı sunmayı planlamaktadır.

Avrupa ülkelerinde Erasmus+ staj hareketliliği kapsamında kurum, kuruluş veya işletme bulan öğrencilerimizin 20.02.2015 tarihine kadar bizimle irtibata geçmeleri gerekmektedir.

 Not: Bu ilan Erasmus+ Staj hareketliliği için ön başvuru niteliğindedir. Staj hareketliliği için kurum, kuruluş veya işletme bulup, niyet mektubunu (letter of intent)  üniversitemiz Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi’ne teslim eden öğrencilerin Erasmus+ Staj hareketliliğinden direkt faydalanmaları söz konusu değildir. Staj yerini bulan öğrencilerimiz ilerleyen günlerde yayınlanacak 2014-2015 Erasmus+ Staj faaliyeti ilanını takip etmeli; başvuru işlemleri ve sınav tarihlerini kaçırmamalıdır.

 Ayrıntılı Bilgi için:

Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi,

Tel-Faks: 0 318 357 37 43

E-posta: abofisi@kku.edu.tr, aberasmus@hotmail.com