Tel: +90 318 357 37 43 | E-posta: abofisi@kku.edu.tr


 

Kırıkkale Üniversitesi'ndeki  Yabancı Uyruklu Öğrenciler Buluştu

  Kırıkkale Üniversitesi Konukevi'nde 12 Aralık 2013 tarihinde "Yabancı Uyruklu Öğrencilerle Tanışma ve Sohbet Toplantısı" yapıldı. Kırıkkale Üniversitesi'nde Lisans ve Lisansüstü öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin tanışıp, kaynaşması ve sorunlarını dile getirebilmelerini sağlamak amacıyla tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantı Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi Başkanı Rüstem Orhan'ın konuşmasıyla başladı.

"Üniversitemiz 20 Ülkeden Gelen Yabancı Uyruklu Öğrenciye Ev Sahipliği Yapıyor"

  Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi Başkanı Rüstem Orhan, "Üniversitemizde yaklaşık 20 ülkeden gelen yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bu öğrencilerimizin işlemlerini takip etmek, idari ve akademik birimlerle koordinasyon sağlamak ve öğrencilerle sosyal etkinlikler düzenlemek üzere Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi bünyesinde Yabancı Uyruklu Öğrenci Ofisi (2012) kuruldu. Ofisin 7 dilde yayın yapan web sitesinin yanında ilan ve etkinlikleri öğrencilere duyurmak üzere sosyal paylaşım sitesi bulunmaktadır.  Ayrıca hem üniversitemizin hem de diğer üniversitelerin yabancı uyruklu öğrencilerine Türkçe öğretmek amacıyla Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) kurulmuştur." dedi.

"Daha Fazla Yabancı Öğrenci Kabul Edebilmek İçin Çalışmalar Yapıyoruz"

  Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, "bu organizasyona katılan tüm öğrenci ve hocalarımıza teşekkür ederim. Burada sizlerin yoğun katılımını görmek bizi ve öğretim üyelerimizi mutlu etti. Kırıkkale Üniversitesi ulusa açılmış, öğrencilerin birarada olması için imkan sağlamış ve aynı ortamda yaşam alanı geliştirmiştir. Burada gördüğünüz eğitim bittiğinde ülkelerinize güzel anılarla gitmeniz bizleri mutlu edecek. Üniversite yönetimi olarak sizlere değer veriyor ve önemsiyoruz. Sizler bize ailelerinizin emanetisiniz. Sizin yaşadığınız sorunlar bizim de sorunlarımızdır. Bu yüzden burada bu toplantıyı yaptık ve sizlerin görüş ve önerilerini bekliyoruz. Üniversitemizde Türkçeyi öğrenmeniz için eğitimler açıyoruz. Daha fazla yabancı öğrenci kabul edebilmek için çalışmalar yapıyoruz. Umarım gelecekte kendi ülkelerinizde önemli başarılara imza atacaksınız." diye konuştu. Rektör Prof. Dr. Yıldız, konuşmasının ardından öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

  Toplantı bitiminde öğrenciler üniversite yönetimi ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 


kaynak: http://kku.edu.tr